Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bal Wszystkich Świętych zamiast Halloween„Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewali  uczestnicy Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 27 października w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II.


Bal jest szkolną alternatywą na obce dla nas kulturowo Halloween. To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. Zamiast upodabniać się  do diabłów, czarownice czy wampirów, dzieci przebrały się za świętych, pokazując w ten sposób, że świętość zwycięża.

Bal  był okazją do poznania naprawdę ciekawych postaci: świętej  rodziny,  świętych królów, świętych rycerzy i zakonników, no i oczywiście aniołów.

Pierścień  królowej nieba plus nagrodę odebrała  Maja Hoffman  za strój Maryi, królem został Adrian Kondraciuk za strój  świętego Józefa. Pozostałe postaci  świętych otrzymały  za  swoje  stroje: czekolady, batony i cukierki.

Bal Wszystkich Świętych w naszej  szkole odbył się po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że wpisze się on  na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych jako przygotowanie do Wszystkich Świętych i dnia zadusznego.  

Krystyna  Zachaczewska, Paweł Myszyński

Bal Wszystkich Świętych zamiast Halloween
Bal Wszystkich Świętych zamiast Halloween

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama