Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Światło i jego tajemniceUczniowie klas szóstych uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Zajęcia poprowadził gość specjalny prof. dr hab. Marek Demiański, na co dzień pracownik Uniwersytetu Warszawskiego.


Zajęcia odbywały się w ramach projektu Uniwersytety Dziecięce. Temat lekcji: "Światło i jego tajemnice". Poprzez wspólne doświadczanie uczniowie poznali tajemnice światła zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Przyjrzeli się bliżej zjawiskom świetlnym, m.in. rozszczepieniu, załamaniu, dyfrakcji, interferencji fal. Zastanawiali się wspólnie nad dwoistością natury światła. Zadawali pytania, byli bardzo dociekliwi. Zajęcia na pewno zostaną w pamięci uczniów na bardzo długo. Pragniemy nadmienić, iż Pan Profesor nie przyjechał do nas z pustymi rękoma. Wzbogacił nasza pracownię przyrodniczą w Komplet do doświadczeń z magnetyzmu, Tellurium z napędem ręcznym oraz w zestaw do doświadczeń ze zjawiskami świetlnymi. Uczniowie podziękowali za fascynującą lekcję laurką, kwiatami i czymś słodkim.

Światło i jego tajemnice
Światło i jego tajemnice

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama