Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Całodobowy bój radiowyKolejny raz młodzi krótkofalowcy z Radioklubu SP1KQR „Fala” działającego przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu stoczyli całodobowy bój w ramach SP RTTY Contest 2017.


Postawa Kamila, Mateusza, Jakuba i Szymona pracujących przy radiostacji pod okiem starszych, licencjonowanych krótkofalowców rokuje na zajęcie dobrego miejsca pomimo niesprzyjającej aury (tzw. dołek propagacyjny, który spowodował warunki w eterze pokazane na fotografii). Wystartowaliśmy w kategorii Multi-Operator Single Transmitter (oznacza, że w danym momencie może być emitowany dokładnie jeden sygnał), a emisja RTTY wymaga szybkiego i dokładnego posługiwania się odpowiednim programem komputerowym. Wyniki poznamy dopiero za parę miesięcy - po krzyżowym sprawdzeniu dzienników łączności. Na naszą korzyść przemawia 383 łączności (QSO) J.

Leszek Karkut

Całodobowy bój radiowy
Całodobowy bój radiowy

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama