Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia – to od nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już dziewiąta edycja kampanii edukacyjnej!


Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 9, przy ul. Lwowskiej 7 w Kołobrzegu odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Skanska, która jest wykonawcą osiedla Feniks w Kołobrzegu, przeprowadza ją od 9 lat w szkołach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów. Bajkowi bohaterowie przedstawienia – Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Niecodzienną lekcję bezpieczeństwa przeszło ponad 100 uczniów. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Szkoła została odznaczona specjalnym certyfikatem „Tutaj bezpieczeństwo to podstawa”.

"Zdrowie i życie ludzkie to priorytet dla Skanska. Promujemy bezpieczną pracę i nie akceptujemy zaniedbań w obszarze BHP. Duży nacisk kładziemy także na zdrowie i życie osób mogących znaleźć się pobliżu inwestycji. W tej grupie są m.in. dzieci. Dla z natury ciekawych świata i pełnych energii maluchów budowa znajdująca się po drodze do szkoły to nie lada atrakcja, która kusi kolorowymi znakami i tajemniczymi pojazdami. Pozornie atrakcyjne miejsce zabawy, może okazać się bardzo niebezpieczne – szczególnie dla kilkulatka. Jak zatem skutecznie wytłumaczyć, że nie można wchodzić na plac budowy? - W trosce o najmłodszych w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej przeprowadzamy w szkołach niecodzienne lekcje bezpieczeństwa – mówi Monika Froń-Dąbrowska, koordynator kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Przez 9 lat,  w kilkuset spotkaniach w ramach akcji wzięło udział ponad 130 tys. dzieci z całej Polski" - informuje Skanska.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama