Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dzień Walki z OtyłościąZespół  Szkół  Specjalnych  „Słoneczko” w Kołobrzegu  po  raz kolejny aktywnie włączył  się w obchody Europejskiego Dnia Walki z Otyłością pod hasłem „Sportowcy dzieciom”.


Celem akcji było udzielenie wsparcia dzieciom i młodzieży cierpiącym na otyłość lub nadwagę, w podejmowaniu wysiłków na rzecz zmiany stylu życia, poprawieniu stanu zdrowia i podniesienia jakości swojego życia. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano szereg zajęć sportowych, rekreacyjnych, tanecznych i edukacyjnych.

W wydarzeniu udział wzięli:  przedstawiciele kołobrzeskich szkół realizujących  program Szkół Promujących Zdrowie - Szkoła Podstawowa nr 3, 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, trener  Miejskiego Klubu Piłkarskiego Kotwicy Kołobrzeg Daniel Kokosiński z  zawodnikami, instruktor zumby Alina Petry oraz fizjoterapeuta Alicja Popielarz oraz doktor psychologii Marzena Łukomska.

Wychowankowie „Słoneczka” mieli możliwość skonfrontować  swoje umiejętności podczas turnieju piłki nożnej oraz różnorodnych konkurencji sportowych. Dla zainteresowanych  były ćwiczenia na siłowni zewnętrznej oraz zajęcia zumby, dla dzieci i młodzieży odchudzającej się  pogadanka na temat „Otyłość – jak z niej wyjść”. Po zabawie  powiązanej ze zdrową, sportową rywalizacją nastąpiło wręczenie nagród i upominków.

Wyniki zmagań sportowych:
I   miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4
II  miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”

Dzień Walki z Otyłością

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama