Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

50-lecie Zespołu Szkół Morskich [foto]Dziś świętował Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu. Z tej okazji, odbył się uroczysty apel, a także odsłonięcie pomnika w porcie.


Niestety, pomimo dobrej woli i szacunku dla wielu pokoleń absolwentów dawnego Technikum Rybołówstwa Morskiego, nie możemy szerzej zrelacjonować dzisiejszych wydarzeń, gdyż naszej redakcji nie zaproszono na uroczystości.

Po szkolnym apelu, odbyły się uroczystości w kołobrzeskim porcie, gdzie odsłonięto Pomnik Małego Rybaka. Rzeźba o wysokości 1,20 metra, została odlana na zamówienie absolwentów szkoły i dawnych nauczycieli, którzy w ramach specjalnego komitetu, zorganizowali tę część obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Morskich. Kamień pod pomnik wydobyty został przez jeden z kutrów - zaczepił się w sieci. Autorem rzeźby jest Romuald Wiśniewski.

Następnie, odbyło się wodowanie książki Edwarda Stępnia pt. "Wspomnienia granatowego munduru" (przeczytaj). Relacja z tego wydarzenia już wkrótce.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama