Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Stawiali na wołowinęW pracowni CKP Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich odbyło się szkolenie realizowane w ramach projektu  pod tytułem „Stawiam na wołowinę”.


Pomysłodawcą i koordynatorem jest Związek Polskie Mięso. Szkolenie przeprowadził właściciel Akademii Kulinarnej Marcin Budynek wraz z osobami towarzyszącymi. A w szkoleniu wzięli udział uczniowie z klasy II a i II b technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką  nauczycieli  E. Kozber oraz I. Lisowskiej.

Szkolenie rozpoczęło się częścią teoretyczną, w czasie której uczniowie poznali m. in. właściwości mięsa wołowego, metody obróbki termicznej oraz walory odżywcze i kulinarne wołowiny. Następnie w dwóch grupach, składających się z pięciu czteroosobowych zespołów, przygotowywali potrawy stosując zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne metody obróbki mięsa wołowego. Młodzież przygotowała następujące potrawy w różnych aranżacjach:
stek wołowy z fasolka szparagową,
tatar w trzech odsłonach,
orientalne pulpeciki wołowe z ryżowym makaronem,
stek wołowy z kaszanką, borowikami i kremem paprykowym,
hamburger z wołowiną z pieczonymi frytkami z batatów i majonezem limonowo – kolendrowym.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty, drobne upominki oraz mogli degustować potrawy zarówno swoje, jak i te sporządzone przez koleżanki i kolegów z innych zespołów.

Stawiali na wołowinę

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama