Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W roku szkolnym 2017/2018, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, będzie realizował proces wspomagania jakości edukacji, w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych młodzieży i dorosłych. Przy wsparciu działań, realizowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, w ramach projektu "Przywództwo-opracowanie modeli kształcenia i wspierania kadry kierowniczej systemu oświaty", opracowana zostanie spójna i kompleksowa oferta uczenia się przez całe życie.


Zgodnie z zaleceniami Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, wdrażana jest polityka poszerzenia oferty kompetencji kluczowych, dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego, w ramach przyjętej strategii uczenia się przez całe życie.

Edukacja, jako proces społeczny i ekonomiczny, posiada strategiczną rolę, w nabywaniu kompetencji kluczowych, dla wszystkich interesariuszy procesu kształcenia.

Nasza oferta skierowana jest do ludzi młodych, którzy będą musieli odnaleźć się  na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz do osób dorosłych, które będą miały możliwość rozwijania i aktualizowania kompetencji kluczowych, w celu wsparcia swojego potencjału edukacyjnego.

Kompetencje, to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw, odpowiednich do sytuacji. Kompetencje kluczowe, nabywane w procesie kształcenia, uczenia się,  przez całe życie, w kontekście rozwoju osobistego jednostki, samorealizacji, bycia aktywnym obywatelem, wspomagają szanse na zatrudnienie w społeczeństwie wiedzy.

Proces wspomagania, zainicjowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, którego wdrożenie i rozpowszechnienie, będzie jednym z kluczowych zagadnień ZSE-H.
Kompetencje kluczowe kształtowane w roku szkolnym, 2017/2018 to:
1. Porozumiewanie się w języku ojczystym
2. Porozumiewanie się w językach obcych
3. Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne
4. Kompetencje informatyczne
5. Umiejętność uczenia się
6. Kompetencje społeczne i obywatelskie
7. Inicjatywność i przedsiębiorczość
8. Świadomość i ekspresja kulturalna.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama