Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Stypendia dla młodych sportowców

W Biurze Rady i Zarządu Powiatu w Kołobrzegu, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył stypendia młodym sportowcom za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu.

Po raz kolejny Starosta docenił starania młodych zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, przyznając stypendia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Stypendia sportowe są formą wsparcia uzdolnionej sportowo młodzieży. Często umożliwiają im pokonanie  bariery finansowej związanej z uprawianiem sportu na wysokim poziomie. W tym roku wyróżnionych zostało 10 sportowców, którzy osiągnęli znaczące wyniki sportowe.

Do grona stypendystów sportowych Starosty Kołobrzeskiego dołączyli:

KMKL „Sztorm”

    Julia Barda – I miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w pchnięciu kulą, X miejsce w rzucie dyskiem  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
    Zuzanna Chomicz – VIII miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski,
    Aneta Figa – III miejsce w biegu na 100 m przez płotki na Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych ,
    Aleksander Gałgański – XII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku,
    Paweł Gremblewski – II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w skoku  dal, I miejsce na Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku w dal.

GKS „Solny”

    Julia Antolak – III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych, III miejsce na Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich, II miejsce na Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych,
    Maciej Wącior – I miejsce na drużynowych Mistrzostwach Polski Liceów, I miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów i awans do finałów Mistrzostw Polski juniorów.

UKS OPP Powiat Kołobrzeski

    Katarzyna Kowalczyk – II miejsce na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Plażowej w kategorii Kadetek,
    Szymon Markowski – III miejsce na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Plażowej Kadetów,
    Maciej Sterna – III miejsce na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Piłce Plażowej Kadetów, udział w meczach II Ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Stypendia sportowe przyznane zostały na okres trzech miesięcy od wrzesień do listopad 2017 roku, przyjmując stawkę bazową w wysokości 500 zł, dla następujących zawodników Klubu:

    Julia Barda,
    Zuzanna Chomicz,
    Aleksander Gałgański,
    Paweł Gremblewski,
    Julia Antolak,

oraz dla zawodników w wysokości 80% kwoty stypendium:

    Szymon Markowski,
    Maciej Sterna,
    Katarzyna Kowalczyk,
    Aneta Figa,
    Maciej Wącior.

Podstawą prawną przyznania stypendium sportowego jest Uchwała Nr XXVII/199/2017 Rady Powiatu w Kołobrzegu z dnia 10 kwietnia 2017 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe.

Wręczenia stypendiów dokonali Starosta oraz Wicestarosta Kołobrzeski w obecności rodziców oraz trenerów młodych zawodników. Gratulujemy doskonałych wyników sportowych oraz życzmy kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Stypendia dla młodych sportowców

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama