Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu pamięta o swoim patronie . Rocznicę jego śmierci i urodzin uczciliśmy Rejonowym Konkursem Wiedzy o wielkim  Polaku. Na nasz konkurs  głosiło się siedem szkół, w trzyosobowych zespołach z klas IV – VII. Wśród nich Szkoła Podstawowa Nr 6 ze Słupska, SP z Siemyśla, Charzyna i kołobrzeskie szkoły: SP 3, SP 4, SP 5, SP 8. Konkurs jest inicjatywą cykliczną, organizowaną przez naszą Szkołę i franciszkańską Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu.

Przewodniczącym Jury został proboszcz Parafii O. Paweł Kaczmarski, który poprowadził modlitwę oraz  udzielił obecnym błogosławieństwa. Zestaw konkursowy zawierał 26 pytań otwartych i zamkniętych. Poziom wiedzy uczestników był zdumiewający. Najwięcej punktów zdobyła w dogrywce i zajęła I miejsce Julia Stępień SP 6 Słupsk, II miejsce Dominika  Smuga SP 6 Słupsk, III miejsce Karolina Sagan SP 5 Kołobrzeg, kolejne miejsca Weronika Stoma SP 5 Kołobrzeg, Szymon Konewko SP 6 Słupsk, Patryk  Szymański SP 3 Kołobrzeg, Judyta Chudzik SP 3, Szymon Czerniak SP Charzyno, Kornelia Maryszczak SP  Siemyśl, Jan Wojciechowski SP 4 , Szymon Lampa SP 8, Maria Szeliga SP 3, Katarzyna Kuźmicz SP Siemyśl, Mateusz  Dziędziura SP 4, Emilia  Kukie SP 8, Piotr Domański SP 8, Antoni Wojciechowski SP 4, Katarzyna  Strzelczyk SP Siemyśl, Maja  Tobiasiewicz SP 5.  

Każdy z  uczestników otrzymał nagrodę oraz zjadł papieskie kremówki. Obecne pokolenie nie znało osobiście Jana Pawła II. Tymczasem pamięć o naszym wielkim rodaku, jego dziełach i świętości życia nie powinny pójść w zapomnienie. Jest on przecież nie tylko wielką postacią historyczną i orędownikiem w niebie, ale także wciąż żywym i aktualnym przewodnikiem po naszym życiu. Konkurs   przebiegał w bardzo wzniosłej, ale równocześnie ciepłej i rodzinnej atmosferze. Ksiądz proboszcz O. Paweł  Kaczmarski gratulując finalistom wspaniałej znajomości faktów i dokumentów związanych z pontyfikatem Jana Pawła II okazał swą radość wręczając razem z panią dyrektor nagrody.

Krystyna  Zachaczewska

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama