Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

pilecki kołobrzeg

Za nami VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Nagrodę główną rogatywkę Witolda Pileckiego wręczył starosta Tomasz Tamborski, w towarzystwie syna rotmistrza Andrzeja Pileckiego, laureatowi Mateuszowi Golczyk, uczniowi z I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z Kalisza Pomorskiego: Dariusz Guz i Małgorzata Słomka.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Prace oceniali Pani Magdalena i Michał Ruczyńscy z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie. W tegorocznej edycji wręczone zostały również trzy wyróżnienia za IV, V i VI miejsca. Otrzymali je kolejno: Natalia Świderek z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, Paweł Nowak z II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie oraz Jakub Sosnowski z I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Fundatorami nagród są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, Senator RP Jan Żaryn oraz Wierzbowski Adam Zakład Piekarniczo-Cukierniczy w  Kołobrzegu. Nagrodę główną rogatywkę Pileckiego ufundował Prezes Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego Sp. z o.o. w Warszawie Pan Cezary Gadomski.

pilecki kołobrzeg
pilecki kołobrzeg
pilecki kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama