Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

konkurs kołobrzeg

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Polska Moja Ojczyzna” to rejonowy konkurs dla klas drugich, który został zorganizowany 9 listopada 2018 roku już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu.

Patronatu honorowego nad konkursem udzielili: Prezydent Miasta Kołobrzeg, Starosta Kołobrzeski, Wójt Gminy Kołobrzeg oraz Wójt Gminy Ustronie Morskie. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe, Gminę Miasto Kołobrzeg, Gminę Ustronie Morskie oraz Biuro Turystyczne „Navigator”. Fundatorem pięknych statuetek dla laureatów konkursu była firma „Almako” w Kołobrzegu. Nagrodę specjalną ufundował Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęli uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe z Kołobrzegu oraz powiat kołobrzeski. W konkursie udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Szkoła Podstawowa w Dygowie.

Dwuosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi konkurencjami. Dzieci uzupełniały mapę Polski, rozpoznawały znane polskie zabytki, rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania związane z historią i tradycjami polskimi. Wykazały się znajomością legend, rozpoznawały charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski stroje ludowe.

Laureatami konkursu została „Dziewiątka”, której uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Tuż za nimi, drugie miejsce zdobyli uczniowie z „Jedynki”, a na trzecim uplasowała się „Szóstka”. Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą naszej historii i tradycji oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej.

Konkurs przygotowali nauczyciele: Anna Markiewicz-Małek, Olga Sitańska-Pietrzak oraz Dominika Anusz.

konkurs kołobrzeg
konkurs kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama