Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

programista kołobrzeg

Tomasz Tamborski spotkał się z Łukaszem Ameljan - uczniem klasy II Technikum Zawodowego Nr 2, kształcącego w zawodzie technik informatyk, w Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza, który znalazł się wśród zwycięzców ogólnoświatowego konkursu Google Code-in.

Łukasz Ameljan od wielu lat rozwija swoje pasje programistyczne i interesuje się tworzeniem aplikacji mobilnych oraz internetowych. Od października do grudnia 2018 roku brał udział w ogólnoświatowym konkursie Google Code-in, który polegał na pracy z organizacją typu Open Source. 7 stycznia 2019 roku firma Google ogłosiła zwycięzców tegorocznych zmagań. Na 3124 studentów z 77 krajów nasz uczeń znalazł się w grupie 52 zwycięzców. Łukasz rozwiązał 29 zadań dla organizacji Catrobat, które polegały na:
- pisaniu programów wraz z wprowadzaniem zmian do kodu źródłowego,
- tworzeniu i edytowaniu dokumentacji technicznej,
- rozwiązywaniu problemów społecznych poprzez prowadzone badania,
- sprawdzeniu, czy kod źródłowy jest dobrej jakości,
- tworzeniu interfejsów graficznych służących do interakcji z użytkownikami.

Nagrodą w konkursie jest m.in. wyjazd do siedziby firmy w Mountain View, gdzie zwycięzcy uczestniczą w uroczystości rozdania nagród, mają możliwość porozmawiania z pracownikami firmy oraz zwiedzają San Francisco. Dzisiaj w gabinecie starosty, Łukasz otrzymał gratulacje oraz upominki.

programista kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama