Light rain

17°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

targi kołobrzeg

1 i 2 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu odbyły się Targi Edukacyjne pod patronatem starosty Tomasza Tamborskiego, organizowane od 13 lat przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kołobrzegu. W tym roku współorganizatorem Targów był Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu.

W tych dniach swoje oferty prezentowały szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne z powiatu kołobrzeskiego: Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. Z. Herberta, Zespół Szkół im. M. Rataja w Gościnie, Zespół Szkół w Karlinie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kołobrzegu, Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Kołobrzegu, a także Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie.

Mając na uwadze „podwójny” nabór (w tym roku naukę ukończą uczniowie ostatnich klas wygasających gimnazjów i - po raz pierwszy - uczniowie ósmych klas szkół podstawowych) wszystkie szkoły i placówki przedstawiły niezwykle bogatą ofertę edukacyjną. Za chwilę rusza rekrutacja i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych będą musieli dokonać wyboru.

Z inicjatywy Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu po raz pierwszy w Targach wzięła również udział „branża”. Zaproszeni zostali przedstawiciele firm, którzy zaproponowali uczniom zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe. Nowo otwierany kierunek technik transportu kolejowego promowała PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ale na Targach gościli również przedstawiciele firm: KOSPEL S.A. Karlino, KOSPEL S.A. Koszalin, FANZA FHU Kołobrzeg, POLREGIO, OJEJ Pracownia Hand Madedla dzieci Ramona Aleksiuk, Różewscy SPA SP. J. Hotel Leda, Shuum Boutique Wellness Hotel, Hotel Aquarius Spa, Restauracja Pod Winogronami, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Adam Wierzbowski, Towarzystwo Handlowe ALPLAST Sp. z o.o. Sp.k.

Frekwencja dopisała, atmosfera dwudniowych spotkań była naprawdę fantastyczna, a kandydaci do szkół ponadpodstawowych wyraźnie zainteresowani propozycjami. Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu promując „Branżówkę” starał się pokazać, że to nie tylko praca-to przede wszystkim wielka pasja i rozwijanie zainteresowań.

targi kołobrzeg
targi kołobrzeg
targi kołobrzeg
targi kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama