Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

konkurs kołobrzeg

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki I Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej „Tak - sprawni w zawodzie”. Konkurs sfinansowany został ze środków Ministerstwa i Turystyki oraz przy wsparciu środków przyznanych przez starostę Powiatu Kołobrzeskiego.

Celem konkursu było m.in.: rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań branżą hotelarską, wspieranie rozwoju potencjału intelektualnego, rozwijanie kreatywności i umiejętności uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, kształtowanie postaw tolerancyjnych oraz zapewnienie uczestnikom przeżycia dobrej zabawy integracyjnej. W zmaganiach uczestniczyło 27 uczniów przy wsparciu ich opiekunów ze szkół z całej Polski. Pierwszym zadaniem było napisanie testu, co pozwoliło wytypować do części praktycznej finałową piętnastkę. W kolejnym etapie Konkursu, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności związane z pracą służby pięter.
W trakcie konkursu uczniowie wzięli udział w warsztatach z nakrywania stołu - IMPRO STYL, warsztatach cukierniczych oraz gastronomicznych. W czasie wolnym mieli okazję poznać uroki miasta Kołobrzeg pod czujnym okiem przewodnika oraz popłynąć w rejs statkiem po morzu.

I miejsce zdobyła Agata Reiter-uczennica  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie,  II miejsce Donata Olędzka – uczennica Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 Dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braillea, III miejsce Adrian Okunek – uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu, IV miejsce Patryk Palenciuk – uczeń Zespołu Szkół Specjalnych Nr 2 w Gdańsku.

konkurs kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama