Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tancerze kołobrzeg

VSDS, działający przy Szkole Podstawowej nr 7,  tańczy w Kołobrzegu od 24 lat. Wszystkie te lata to sukcesy, medale, wysokie lokaty ale nie tylko – to również pokazy w mieście, warsztaty dla dzieci i młodzieży, występy na festynach i działalność charytatywna.

Kolejna, dwudziesta czwarta już wiosna, to znowu wysyp medali i powód do dumy dla trenerów i rodziców, dla miasta, a przede wszystkim dla samych tancerzy.  Wiosna i początek lata to czas „żniw” dla formacji, mini formacji i solistów, czas podsumowania ciężkiej pracy na treningach i warsztatach podczas jesieni i zimy. Podsumowania to udział w zawodach ogólnopolskich, międzynarodowych i oceny sędziów-a te jak co roku przynoszą nam dużo radości.

Pierwsze zawody w tym sezonie to XIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego w Łebie. Formacja VSDS Bounce wytańczyła srebrny medal, a soliści w kategorii hip hop do lat 16 zajęli następujące miejsca:
3 miejsce Tymon Sadowski
5 miejsce Natalia Adamowska
6 miejsce Martyna Smaruj.
W kategorii popping solo open chłopcy - Dominik Lepa 3 miejsce.

23 marca pojechaliśmy na Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych KASZUBSKI STOLEM do Kartuz. Tu medale i puchary posypały się jeszcze bardziej obficie:
Złoto - VSDS BOUNCE mini formacja;
Srebro - VSDS BOUNCE, VSDS MOONLIGHT;
Brąz - VSDS CUKSY; VSDS TYMONKI

31 marca na Maratonie Artystycznym OPP w Kołobrzegu przybyły nam dwa kolejne złote medale – VSDS Cuksy i VSDS Bounce.

I nadeszły w końcu najbardziej oczekiwane przez starszych tancerzy sławne i niezwykle popularne zawody Rytm Ulicy w Pile. 18 edycja była jeszcze bardziej doskonała niż poprzednie – uczta i wielkie trzydniowe święto dla tancerzy street dance. 1200 uczestników, ponad setka formacji, niesamowita atmosfera, najwyższy poziom prezentacji oraz profesjonalna organizacja to w wielkim skrócie Rytm Ulicy.  W tym roku zawody sędziował m.in.  Rubberband, legendarny tancerz hip-hopu. Pochodzi z nowojorskiego Brooklynu, obecnie mieszka w Japonii. Jedna z czołowych postaci światowego Hip Hop Dance, która w latach dziewięćdziesiątych wraz ze swoją ekipą wyznaczyła kierunek tańca. Nie zdobyliśmy tam medali, ale mamy swój mały wielki sukces – Martyna Smaruj przeszła w kategorii solo hip hop 13-16 lat do 2 rundy, pokonując około 200 solistów z całej Polski ! Tymon Sadowski i Natalia Adamowska awansowali jeszcze wyżej , do III rundy – pokonując około 300 tancerzy.

Równocześnie z zawodami w Pile w Kołobrzegu odbywały się Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe  - VSDS reprezentował utalentowany Tomek  Świtlicki,  który zajął II miejsce w kategorii solo taniec współczesny. Trenerzy tych wspaniałych tancerzy to: Oksana Chodorowska-Grujić, Magdalena Sokołowska i Tymon Sadowski.

26 kwietnia VSDS organizuje długo oczekiwane wydarzenie taneczne - warsztaty HIP HOP i HOUSE z Aleksandrą Paolą Magnus, na które serdecznie zapraszamy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama