Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

hotelarze kołobrzeg

W dniach 8 -11 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się finał XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach szkolnych wzięły 252 szkoły z całej Polski. Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonała Helena Rudzis-Gruchała członek Zarządu Powiatu w Kołobrzegu.

Do finału olimpiady zakwalifikowało się 30 uczniów z techników hotelarskich, w tym dwie uczennice Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu: Maja Orczykowska z kl. II i Wiktoria Pawłowicz z kl. II. Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego „ Hotele XXI wieku w promocji zdrowego stylu życia” (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi - sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału -  zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został – Krzysztof Studziński z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Gdyni, II miejsce zajęła Paulina Kubala również ZSG Gdynia a trzecie Anna Kocioł z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu. Zwycięzcy otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu. Uczennice z ZSE-H zajęły odpowiednio 16 i 22 miejsce.

hotelarze kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama