Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

sztandar kołobrzeg

W piątek odbyło się nadanie nowego sztandaru dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego. W części oficjalnej, dyrektor Lidia Mikołajek odwołała się do słów kardynała Stefana Wyszyńskiego, który powiedział, że „sztandar jest znakiem łączącym tych, którzy wyznają te same wartości, których jednoczy ta sama kultura, tradycja i historia”. Przypomniała również, że podczas swej długoletniej historii szkoła posiadała dwa sztandary. Pierwszy z nich nadano 13 czerwca 1970 roku, wraz z nadaniem imienia króla Bolesława Chrobrego. Gdy powstało gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, Bolesław Chrobry nadal patronował szkole. W czerwcu 2004 roku szkole wręczono drugi sztandar. Kolejna reforma oświaty i uchwała Rady Miasta z 29 marca 2017 roku przekształciła placówkę w szkołę podstawową. Tak oto historia zatoczyła koło i od dwóch lat ponownie jest to szkoła podstawowa, z nowym sztandarem. Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów. Przyrzekli oni, strzec wiernie honoru szkoły oraz nauką i pracą rozsławiać jej imię. Zaproszeni goście z nutą nostalgii wspominali swoje lata pracy w „Jedynce”. Miłą niespodziankę przygotowała Pani Danuta Piotrowska, emerytowana nauczycielka muzyki – zaśpiewała, przy akompaniamencie, utwór Stanisława Moniuszki. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Małgorzaty Błachowiak i Jolanty Olechno.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama