Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

sp1 kołobrzeg

Szkoła Podstawowa Nr 1 przyłączyła się do akcji zainicjowanej przez MEN, w myśl, której 21 marca ogłoszono Dniem Nowoczesnych Technologii. Koordynatorki projektu: Honorata Górska -Sęk, Beata Traczyk-Oskroba i Helena Paradowska przygotowały szereg przeróżnych atrakcji, pokazujących, że wykorzystując nowoczesne technologie, można w atrakcyjny i skuteczny sposób zdobywać wiedzę. Nauczyciele włączyli się w realizacje tego projektu. Przygotowali ciekawe zajęcia z wykorzystaniem TIK m.in. Quizzis, LearningsApps, BookWidgest, Kahoot, platformy edukacyjnej eduelo. Wielką atrakcją okazała się zabawa edukacyjna „ Poszukiwacze skarbu”, podczas której uczniowie podczas odczytywanie i rozwiązywanie ukrytych pod kodami QR zadań szukali schowanego na terenie szkoły skarbu.

Praca ta została doceniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 25 września wiceminister edukacji Maciej Kopeć wręczył nagrody i wyróżnienia dla przedstawicieli pięciu szkół, które zostały laureatami konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowanego z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji, których ideą była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą.

W przedsięwzięciu wzięły udział m.in. szkoły, przedszkola, podmioty naukowo-badawcze, uczelnie, instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe. W związku z obchodami Dnia Nowych Technologii w Edukacji, MEN ogłosiło konkurs na najlepsze wydarzenia zorganizowane w ramach tej inicjatywy. Kryteria oceny konkursowej uwzględniały m.in. zorganizowanie wydarzenia zgodnie z tematyką DNTE, ciekawy i innowacyjny sposób ujęcia tematu, stopień zaangażowania uczestników oraz stopień wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji.

Wśród nadesłanych 500 zgłoszeń wyłoniono pięciu laureatów z całej Polski. Nasza szkoła wykazała się najlepszym pomysłem na zorganizowanie DNTE. Nagrody z rąk wiceszefa MEN odebrali przedstawiciele szkół i placówek:
•    Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu
•    Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie
•    Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
•    Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu
•    Szkoły Podstawowej nr 4 im. L.J. Kerna w Jastrzębiu-Zdroju.

Agata Mikołajek

sp1 kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama