Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

art kołobrzeg

W ramach współpracy miast partnerskich Kołobrzegu i Berlina Pankow w dniach 22. – 28. września 2019 r. odbyła się w naszym mieście 6. edycja warsztatów artystycznych Art Camp. Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza a partnerem warsztatów jest Jugendkunstschule Pankow z Berlina.

Pomysł wspólnych warsztatów artystycznych dla młodzieży narodził się w roku 2014, podczas obchodów 20-lecia współpracy miast partnerskich. Wówczas uczniowie „Sienkiewicza” zaproszeni zostali po raz pierwszy do udziału w warsztatach artystycznych organizowanych w Berlinie. Od tego czasu impreza ta odbywa się co roku.  Aby młodzież mogła poznać Kołobrzeg i Berlin Pankow, warsztaty organizowane są naprzemiennie, raz w jednym, raz w drugim mieście.

Podczas tegorocznego spotkania uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich pasji artystycznych pod okiem profesjonalnych instruktorów – pani Elżbiety Polak i pani Ewy Makedońskiej. W trakcie spotkania powstał obraz, który ozdobił jedną ze ścian szkoły oraz makieta kołobrzeskiego portu z XIX wieku, która jest elementem projektu Kołobrzeg 3D, realizowanego przez pana Jacka Kawałka.

Oprócz pracy podczas warsztatów, gospodarze i goście z Niemiec mieli okazję rozwijać swoje artystyczne pasje, zwiedzić miasto, poznać jego historię, sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz nawiązać kontakty z rówieśnikami.

art kołobrzeg
art kołobrzeg
art kołobrzeg
art kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama