Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dzieci kołobrzeg

W SOSW „Okruszek zakończył się projekt profilaktyczny p.n.: „Bądź w realu, na trzeźwo”, realizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2019.

Planując działanie organizatorzy mieli na celu między innymi uwrażliwianie uczniów na sytuacje niebezpieczne i ryzykowne w zakresie  zażywania substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie umiejętności właściwego, bezpiecznego reagowania wobec tych zagrożeń; Uwzględniono również zagadnienia nowe do niedawna bagatelizowane, a dotyczące zagrożeń jakie niesie ze sobą niekontrolowane korzystanie ze smartfonów   i  telefonów komórkowych.

W projekcie założono, że trudne treści profilaktyczne będą przekazywane  dzieciom i młodzieży za pomocą atrakcyjnych w odbiorze technik teatralnych i dramowych. Jednym z partnerów w realizacji projektu był EDU-ARTIS Programy Edukacyjno-Profilaktyczne z Krakowa, który zaprezentował spektakl i poprowadził warsztaty  pt.: „Homotelefonikus”,  podczas których artyści poruszyli rosnący, problem uzależnienia młodych ludzi od smartphonów i telefonów komórkowych.  Natomiast TEATR STOP z Koszalina zaprezentował profilaktyczno-edukacyjny program teatralny pt.: „To szkodzi zdrowiu”, który w widowiskowej formie scenicznej,
z użyciem elementów pantomimicznych, opowiedział o szkodliwości stosowania niektórych używek, głównie alkoholu.

dzieci kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama