Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kopernik kołobrzeg

Podczas Tygodnia Świadomości Obywatelskiej, który odbył się w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, przeprowadzono prawybory. Ankieta była prowadzona za pomocą dziennika internetowego i trwało 4 dni. Frekwencja wyniosła aż 57%. Patrząc na sondaże ogólnopolskie, jest to trend zbieżny z nastrojami w Polsce, bo udział w wyborach zapowiada rekordowa liczba ankietowanych. Natomiast wyniki prawyborów odbiegają od wyników badań sondażowych. 45,7% głosów otrzymała lewica, która w ten sposób miałaby samodzielne rządy w kraju. 25,9% głosów otrzymała Koalicja Obywatelska, 13,4% Konfederacja, 8,5% PiS, a 6,4% PSL (Koalicja Polska), które w tym badaniu przekracza próg wyborczy. Organizatorami akcji była klasa IA i IC, a ich opiekunem był Artur Dzierkowski.

Organizatorzy proszą o niewykorzystywanie wyników prawyborów do oficjalnej kampanii wyborczej. Na podkreślenie zasługuje fakt zaangażowania młodzieży, rozumienie obowiązku obywatelskiego, jakim są wybory, a także umiejętność wyrażania własnych poglądów w procesie elekcji.

kopernik kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama