Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

szkoła kołobrzeg

Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego obchodził święto zorganizowane w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Umiejętność Zawodowych. Na uroczystości Szkoła podsumowała zeszłoroczne działania i wręczyła symboliczne statuetki dla:
Przyjaciela Szkoły – Dariusz Jakubowski
Pracodawcy Roku - Shuum Boutique Wellness Hotel
Zawodowca Roku – Nikola Bartwanowicz

W Mobilnym Centrum Edukacyjnym (MCE), które spektakularnie zaparkowało na ulicy Piastowskiej, odbywały się warsztaty. W pierwszej części zorganizowane dla nauczycieli szkół branżowych technicznych:
1. Z Erasmusem+ w świat- sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe (grupy zorganizowane)  „Dowiedz się więcej o programie Erasmus+ w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”.
2. Akademia eTwinning - możliwości i narzędzia w programie eTwinning.

Druga część warsztatów – Europass- rozpoczęła się o godzinie 12.30. W tej część uczestniczyli uczniowie kołobrzeskich, technicznych szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy a także Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.  Uczniowie próbowali odpowiedzieć między innymi na pytanie „Jak zaistnieć na rynku pracy i dać się rozpoznać w tłumie”. Podczas spotkania omówiono narzędzia Europass, dzięki którym można skutecznie zaprezentować się na rynku pracy i edukacji. Jednocześnie pokazane zostały techniki, jak przygotować CV i paszport językowy składające się na Portfolio Europass.

Od godziny 15.30 drzwi ogromnej multimedialnej pracowni zostały otwarte dla mieszkańców Kołobrzegu, którzy mieli okazję zapoznania się z interaktywnymi narzędziami edukacyjnymi dostępnymi w Mobilnym Centrum Edukacyjnym. Równolegle do warsztatów w MCE, w 15 zakładach pracy-miejscach odbywania zajęć praktycznych przez uczniów szkoły branżowej-przez cały dzień odbywały się wycieczki zawodoznawcze, zorganizowane dla uczniów szkół podstawowych z miasta i powiatu kołobrzeskiego. Przyszli absolwenci podstawówek mogli zobaczyć „od kuchni” funkcjonowanie restauracji, zakładów i przedsiębiorstw, co z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji, przed którą staną już wiosną przyszłego roku. Pracodawcy, którzy przyjęli klasy ze szkół podstawowych to:
1.     Restauracja Pod Winogronami w Kołobrzegu
2.     Hotel Leda SPA Kołobrzeg
3.     Hotel Diva SPA Kołobrzeg
4.     Hotel Aquarius SPA Kołobrzeg
5.     Pałac w Rymaniu
6.     Wichłacz Bistro-Bar w Kołobrzegu
7.     Fanza Kołobrzeg
8.     Firma Makulski w Kołobrzegu
9.     Zakład Mechaniki Pojazdowej Stanisław Kardynał, Kołobrzeg
10.  Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu
11.  Homatech Polska Sp. z o.o.
12.  Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo –Produkcyjne Pilawa w Kołobrzegu
13.  Studio ArtFryz Salon Fryzjerski w Kołobrzegu
14.  Pracownia Krawiecka OJEJ Ramona Aleksiuk w Kołobrzegu
15.  Piekarnia Cukiernia Makarewicz w Rymaniu

Na Skwerze Pionierów. Świętując Światowy Dzień Chleba- znakomicie wpisujący się w Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych- Szkoła promowała zawody piekarz i cukiernik. Dzięki współpracującym ze szkołą Rzemieślnikami- Zakładami Piekarniczo-Cukierniczym, zaprezentowano mieszkańcom Kołobrzegu i turystom różne rodzaje chleba i wypieków cukierniczych. Podczas kiermaszu można było spróbować wypieków i zdobyć informacje o zdrowym pieczywie i zdrowym odżywianiu.

Święto szkoły stało się okazją do podsumowania działań szkoły, podkreślenia faktu, że branżowa szkoła dostosowuje się do wymogów rynkowych i nowoczesnych technologii i skutecznie łączy teorię z nowoczesną praktyką, że nauczając teorii również stosuje techniki informacyjne i multimedialne. Święto szkoły to także kolejna sposobność do zaprezentowania zawodów, w których można się wykształcić w szkole branżowej, zwiedzenia zakładów pracy oraz podkreślenia wagi funkcjonowania zawodowców na rynku pracy.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama