Clear Sky

17°C

Kołobrzeg

31 maja 2023    |    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
31 maja 2023    
    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

szkoła kołobrzeg

Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego obchodził święto zorganizowane w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Umiejętność Zawodowych. Na uroczystości Szkoła podsumowała zeszłoroczne działania i wręczyła symboliczne statuetki dla:
Przyjaciela Szkoły – Dariusz Jakubowski
Pracodawcy Roku - Shuum Boutique Wellness Hotel
Zawodowca Roku – Nikola Bartwanowicz

W Mobilnym Centrum Edukacyjnym (MCE), które spektakularnie zaparkowało na ulicy Piastowskiej, odbywały się warsztaty. W pierwszej części zorganizowane dla nauczycieli szkół branżowych technicznych:
1. Z Erasmusem+ w świat- sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe (grupy zorganizowane)  „Dowiedz się więcej o programie Erasmus+ w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”.
2. Akademia eTwinning - możliwości i narzędzia w programie eTwinning.

Druga część warsztatów – Europass- rozpoczęła się o godzinie 12.30. W tej część uczestniczyli uczniowie kołobrzeskich, technicznych szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy a także Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.  Uczniowie próbowali odpowiedzieć między innymi na pytanie „Jak zaistnieć na rynku pracy i dać się rozpoznać w tłumie”. Podczas spotkania omówiono narzędzia Europass, dzięki którym można skutecznie zaprezentować się na rynku pracy i edukacji. Jednocześnie pokazane zostały techniki, jak przygotować CV i paszport językowy składające się na Portfolio Europass.

Od godziny 15.30 drzwi ogromnej multimedialnej pracowni zostały otwarte dla mieszkańców Kołobrzegu, którzy mieli okazję zapoznania się z interaktywnymi narzędziami edukacyjnymi dostępnymi w Mobilnym Centrum Edukacyjnym. Równolegle do warsztatów w MCE, w 15 zakładach pracy-miejscach odbywania zajęć praktycznych przez uczniów szkoły branżowej-przez cały dzień odbywały się wycieczki zawodoznawcze, zorganizowane dla uczniów szkół podstawowych z miasta i powiatu kołobrzeskiego. Przyszli absolwenci podstawówek mogli zobaczyć „od kuchni” funkcjonowanie restauracji, zakładów i przedsiębiorstw, co z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji, przed którą staną już wiosną przyszłego roku. Pracodawcy, którzy przyjęli klasy ze szkół podstawowych to:
1.     Restauracja Pod Winogronami w Kołobrzegu
2.     Hotel Leda SPA Kołobrzeg
3.     Hotel Diva SPA Kołobrzeg
4.     Hotel Aquarius SPA Kołobrzeg
5.     Pałac w Rymaniu
6.     Wichłacz Bistro-Bar w Kołobrzegu
7.     Fanza Kołobrzeg
8.     Firma Makulski w Kołobrzegu
9.     Zakład Mechaniki Pojazdowej Stanisław Kardynał, Kołobrzeg
10.  Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu
11.  Homatech Polska Sp. z o.o.
12.  Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo –Produkcyjne Pilawa w Kołobrzegu
13.  Studio ArtFryz Salon Fryzjerski w Kołobrzegu
14.  Pracownia Krawiecka OJEJ Ramona Aleksiuk w Kołobrzegu
15.  Piekarnia Cukiernia Makarewicz w Rymaniu

Na Skwerze Pionierów. Świętując Światowy Dzień Chleba- znakomicie wpisujący się w Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych- Szkoła promowała zawody piekarz i cukiernik. Dzięki współpracującym ze szkołą Rzemieślnikami- Zakładami Piekarniczo-Cukierniczym, zaprezentowano mieszkańcom Kołobrzegu i turystom różne rodzaje chleba i wypieków cukierniczych. Podczas kiermaszu można było spróbować wypieków i zdobyć informacje o zdrowym pieczywie i zdrowym odżywianiu.

Święto szkoły stało się okazją do podsumowania działań szkoły, podkreślenia faktu, że branżowa szkoła dostosowuje się do wymogów rynkowych i nowoczesnych technologii i skutecznie łączy teorię z nowoczesną praktyką, że nauczając teorii również stosuje techniki informacyjne i multimedialne. Święto szkoły to także kolejna sposobność do zaprezentowania zawodów, w których można się wykształcić w szkole branżowej, zwiedzenia zakładów pracy oraz podkreślenia wagi funkcjonowania zawodowców na rynku pracy.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama