Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

 przedszkole kołobrzeg

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o wsparciu finansowym jednostek samorządu terytorialnego.  zakres wsparcia: wyposażenie instytucjonalnych form opieki nad najmłodszymi dziećmi oraz placówek edukacyjnych w środki ochrony osobistej, a także środki i sprzęty do utrzymania czystości i dezynfekcji.

- Przeznaczyliśmy na ten cel 25 mln zł. Wsparcie będzie udostępnione w formule grantowej- grantodawcą w imieniu Województwa będzie Wydział Współpracy Społecznej, a grantobiorcami JST z terenu województwa - poinformowała Anna Bańkowska, członek zarządu. Wsparcie zaplanowano w ramach działania 7.7 RPO WZ i środków EFS w oparciu o algorytm podziału alokacji, poprzez przeliczenie udziału liczby uczniów i nauczycieli w poszczególnych gminach i powiatach w ogólnej liczbie uczniów i nauczycieli w całym województwie.

- Dane dotyczące liczby uczniów i nauczycieli pochodzą z Systemu Informacji Oświatowej (SIO), a w wyliczeniu liczby uczniów i nauczycieli uwzględniono osoby uczęszczające/ zatrudnione w następujących placówkach: przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne, szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, szkoły muzyczne I stopnia, branżowe szkoły I stopnia, technika, zespoły szkół i placówek oświatowych, młodzieżowe ośrodka socjoterapii ze szkołami, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, specjalne ośrodki szkolno - wychowawcze oraz szkoły specjalne przysposabiające do pracy - dodaje Bańkowska.

Samorządy będą składać uproszczone wnioski do Wydziału Współpracy Społecznej  i to on będzie obsługiwał przyznanie i wypłatę grantów dla samorządów. Wydatki samorządów będą musiały być poniesione między 1 lutego a końcem listopada 2020 r. i obejmować zakup środków ochrony osobistej, sprzętów oraz środków do utrzymania czystości i dezynfekcji oraz innych wydatków związanych z walką z COVID-19, wymaganych przepisami prawa  na potrzeby prowadzonych przez JST: żłobków, klubów dziecięcych oraz placówek edukacyjnych; samorządy będą przedstawiać WWS zestawienia wydatków z informacją o tym, do których placówek zakupione środki trafiły (faktury muszą być gromadzone, ale do okazania dla ew. kontroli). - Wiem, jak ważne są to pieniądze dla dyrektorów placówek. Do dnia dzisiejszego nie wiemy tak dokładnie, jak będzie wyglądało nauczanie od 1 września. Jednak biorąc pod uwagę ewentualny powrót uczniów do szkół, placówki muszą być przygotowane w najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej. Kwoty jakie poszczególne jednostki otrzymają to Miasto Kołobrzeg – 578 773 zł, Kołobrzeg gmina wiejska – 45 269 zł, Powiat Kołobrzeski – 388 170 zł - uzupełnia Bańkowska.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama