Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

5 czerwca 2023    |    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
5 czerwca 2023    
    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeski Kopernik z nowoczesnym sprzętem z programu Eko-Pracownia

Monitory dotykowe, mikroskopy i zestawy odczynników – pomogą poznawać biologię i chemię uczniom z Kołobrzegu. Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika zostało zaprezentowane wyposażenie, kupione w ramach programu Eko-Pracownia dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Ekologia, ochrona środowiska i zdrowie to współczesne wyzwania cywilizacyjne. Musimy dbać o przyrodę – to bardzo ważna kwestia i cieszę się, że w środowisku szkół średnich funkcjonuje takie rozwiązanie, jak program Eko-Pracownia - mówi Czesław Hoc – Poseł na Sejm RP.

- Świat przyrody, a także skomplikowane reakcje chemiczne nie będą już dla licealistów tak tajemnicze. Fundusz wsparł zakup nowego sprzętu do czterech pracowni biologiczno-chemicznych. Kołobrzeskie Liceum im. Mikołaja Kopernika jako pierwsze otwiera nowoczesne sale. Łącznie w naszym regionie w ramach prowadzonego przez Fundusz programu Eko-Pracownia takie atrakcyjne miejsca do nauki powstają w 13 szkołach m.in. w Stargardzie, Sianowie, Bierzwniku, Szczecinku, Łubowie, Gościnie, Węgorzynie i Wałczu - mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach projektu, oprócz zakupu sprzętu, została zorganizowana interaktywna konferencja „See the sea” na temat zanieczyszczeń morza - z udziałem uczniów z Polski i Hiszpanii. Koszt Eko-Pracowni w LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu to ponad 53 tys. zł, w tym 48 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. Na stworzenie pracowni w 13 szkołach Fundusz przeznaczy w tym roku łącznie 575 tys. zł.

Eko-Pracownia to nowy program WFOŚiGW w Szczecinie. Jest adresowany do szkół podstawowych i średnich, które mogły otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych przydatnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama