Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Po godzinie 14 kołobrzescy strażacy otrzymali wezwanie od mieszkańców bloku przy ul. Unii Lubelskiej, że płonie mieszkanie ich sąsiada. Zostało podpalone.


Zachodziło podejrzenie, że pożar mógł się rozprzestrzeniać i jak twierdzili mieszkańcy, objął klatkę schodową. Na miejscu pierwsi byli policjanci razem z fotoreporterem naszego portalu. Tuż za nimi dojechał pierwszy wóz bojowy straży pożarnej od strony ul. Okopowej. Szybko wbiegamy na 4 piętro. Nic nie widać, kłęby dymu i krzyczący ludzie. Policja uspokaja mieszkańców i kieruje ewakuacją. Strażacy biorą się za ustalenie źródła ognia i zaczynają gaszenie. W międzyczasie z mieszkania wyprowadzany jest kompletnie pijany mężczyzna. Nie chce opuszczać mieszkania, ale zadymienie i policja powodują, że daje się sprowadzić niżej. Mieszkańcy go przeklinają, oskarżają policję o bezczynność i z chęcią wymierzyliby swojemu sąsiadowi sprawiedliwość. Widać, że zaszedł im za skórę.

Po kilku chwilach na miejscu są już kolejne 2 wozy bojowe, w tym jeden przyjechał ze wsparciem z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego. Dojechał także podnośnik. Na szczęście strażacy szybko ugasili pożar. Po przewietrzeniu klatki schodowej okazało się, że to było podpalenie. Ktoś najprawdopodobniej podłożył plastikowy pojemnik z łatwopalną substancją pod drzwi i ją podpalił. Ogień i zadymienie były ogromne. Klatka nadaje się do remontu jak i wejście do mieszkania na samej górze. Gdyby sąsiedzi w porę nie spostrzegli zagrożenia, górna część budynku mogła stanąć w płomieniach, zagrażając znajdującej się obok instalacji gazowej. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Ratownicy chcieli mieć pewność, że ani właścicielowi mieszkania, ani sąsiadom, którzy pomagali w gaszeniu pożaru, nic się nie stało.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama