Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Najnowszy nabytek PKP, szynobus "Atribo", wjechał dziś do portu pasażerskiego w towarzystwie starego autobusu szynowego produkcji niemieckiej.


Szynobus ma swoją nazwę: "Atribo". Docelowo, w województwie zachodniopomorskim będzie jeździło 10 takich pojazdów, m.in. na trasie Szczecin-Goleniów-Kołobrzeg- Koszalin. Koszt zakupu maszyn to niemal 150 milionów złotych, z czego 50% środków na ten cel pochodzi ze środków unijnych.
Szynobus rozwija prędkość 120 km/h, ma 157 miejsc siedzących i 160 stojących. Pojazdy są klimatyzowane, wygodne i komfortowe. Mają zastąpić wyeksploatowane czerwone szynobusy sprowadzone z Niemiec. PKP już zachwala nowe szynobusy: "Nowy tabor kolejowy będzie wyposażony w szereg udogodnień dla podróżnych, takich jak gniazdka elektryczne, umożliwiające ładowanie baterii telefonów komórkowych i zasilanie notebooków oraz system informacji audiowizualnej wykorzystujący m.in. panele LCD i system GPS, dzięki któremu podróżni na bieżąco będą informowani o rozkładzie jazdy pociągu, jego lokalizacji, najbliższych stacjach i prędkości z jaką pociąg się porusza. Ponadto monitory LCD umożliwią wyświetlanie filmów, np. promujących województwo czy wydarzenia kulturalne odbywające się w regionie. W każdym pojeździe przewiduje się miejsca przystosowane do przewozu rowerów, co sprawi że pociągi będą przyjazne turystom podróżującym ze swoimi jednośladami".

Nowy szynobus prezentował dziś dyrektor PKP Przewozy Regionalne w Szczecinie - Andrzej Chańko, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż i prezydent Janusz Gromek.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama