Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy to możliwe, żeby ktoś, kto złożył ofertę na dzierżawę miejsca na Bulwarze Szymańskiego, mógł z niego korzystać przed wpłaceniem czynszu? Możliwe.


Sprawdziliśmy, w jaki sposób niektórzy dzierżawcy weszli we władanie miejscami handlowymi na Bulwarze Szymańskiego. Zaciekawił nas przypadek Adama Czapiewskiego, związanego z Młodymi Demokratami, któremu jak się okazało, przekazano umowę dzierżawcy, zanim wpłacił on pieniądze na konto Urzędu Miasta. Jak to możliwe, że urzędnicy wydali coś, za co ktoś nie zapłacił?

Tak tłumaczy to Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta miasta: - Pan Czapiewski jest jednym z dzierżawców, którzy złożyli korzystną dla miasta ofertę i otrzymali możliwość sezonowej dzierżawy lokalizacji 1K o pow. 6 m2 położonej na Bulwarze Szymańskiego. Całość kwoty - czyli 10 500 zł, została wpłacona na konto Urzędu Miasta. Faktycznie, dzierżawca uregulował należność po terminie wraz z narosłymi przez ten czas odsetkami. Zgoda na przekazanie umowy wydana została przez zastępcę prezydenta ds. gospodarczych Tomasza Tamborskiego, który został wprowadzony w błąd oświadczeniem dzierżawcy o uregulowaniu całości należności. Z uwagi na fakt nie wpłacenia pieniędzy w terminie, wdrożone zostało postępowanie egzekucyjne. Jak wspomniałem na wstępie, dzierżawca wpłacił całość kwoty wraz z odsetkami.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama