Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Andrzej Mielnik, radny niezależny, ma szansę zostać kolejnym kandydatem na prezydenta miasta. Ma, o ile w ogóle interesuje go rządzenie miastem.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że coraz więcej środowisk namawia radnego Andrzeja Mielnika, aby wystartował w jesiennych wyborach na prezydenta Kołobrzegu. W tej roli widziałyby go środowiska portowe, ale także część działaczy Platformy Obywatelskiej, dla których Janusz Gromek nie ma szans i pogrąży ich partię w sporach. Co na to Andrzej Mielnik? Raczej nie widzi siebie w roli prezydenta. - I bez tego nie narzekam na brak wrażeń - odpowiada radny na pytanie o potencjalnym kandydowaniu.

- Andrzej Mielnik to autor sukcesu Janusza Gromka sprzed 4 lat - mówi nasze źródło w Platformie Obywatelskiej. - To dzięki niemu Janusz jest prezydentem. Na pewno są ludzie, którzy dadzą wiele, żeby Andrzej Mielnik poparł obecnego prezydenta, przy czym w kierownictwie partii Mielnik do pieszczochów nie należy. I dlatego na prezydenta od nas nie wystartuje.

- Andrzej ma u nas zagwarantowanie pełne poparcie w wyborach do Rady Miasta - słyszymy w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Może być liderem naszej listy, więcej nie chciałbym zdradzać, bo rozmowy trwają.

- Andrzej to ciekawa postać - mówi jego kolega, znany przedsiębiorca. - Lepiej nie podawać mojego nazwiska, bo szczerość ma swoje granice. Chodzi mi o to, że najpierw prowadził wojny z Bieńkowskim, teraz napiera w Gromka. Owszem, w poprzednich wyborach Andrzej skutecznie namówił mnie i kolegów, żeby głosować na Janusza. Niby miało być lepiej, a jest kontrolowana katastrofa na żywym organizmie. Powiem szczerze, że gdybym miał do wyboru głosować i wybierać, to wybrałbym na przykład Jacka Woźniaka. Andrzej to raz że przedsiębiorca, ale dwa, to człowiek który wszystko ma, a nie brakuje takich, którzy chcieliby coś jeszcze w Urzędzie załatwić. Z nim będzie ciężko.

Co to oznacza dla Andrzeja Mielnika? - Ma szerokie pole do negocjacji - mówi osoba związana z Polską XXI. - Andrzej nie głosi popularnych haseł, ale jest kontrowersyjny. Dla polityka to śmierć, ale on sobie może na to pozwolić. Jego nazwisko i marka robią resztę. Do rady dostawał się z ostatniego miejsca na liście. Nie jest członkiem żadnej partii, teoretycznie z nikim nie sympatyzuje, a już drugą kadencję jest w Radzie. Ale prezydentura nie jest mu pisana. Jakby radni przyszli do niego załatwiać pracę sobie albo swoim dzieciom za poparcie, to by ich wyrzucił za drzwi. A do 11 musi umieć liczyć każdy prezydent...

Sam Andrzej Mielnik do tematu jesiennych wyborów podchodzi na luzie. Jak widać, może wybierać w listach wyborczych i partiach. Rozmawiać z nim chcieliby wszyscy, obecny i były prezydent, grupy biznesmenów, portowcy, niektóre partyjne frakcje. Czy jednak będzie piątym kandydatem na prezydenta? - Ja jeszcze nie wiem, czy będę w ogóle startował - mówi tajemniczo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama