Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej, policja, strażacy i strażnicy miejscy podsumowali swoje działania w lipcu i sierpniu. Sezon ogólnie nie był łatwy.


Strażnicy miejscy odnotowali łącznie 4562 interwencji. Jak poinformował radnych komendant Straży Miejskiej Mirosław Kędziorski, pracownicy mieli pełne ręce roboty i średnio wypracowali 104 nadgodziny na głowę. - To był bardzo trudny sezon - podsumował Kędziorski.

Sezon jako pracowity ocenili również strażacy. Kazimierz Rzeszotek poinformował, że ogólnie w sezonie Straż Pożarna na terenie Kołobrzegu interweniowała 129 razy, 25 więcej niż w roku ubiegłym. Wyjeżdżano do 39 pożarów i 47 interwencji w obiektach mieszkalnych. Do tego dochodziły wypadki samochodowe.

Jako umiarkowanie spokojny sezon ocenia kołobrzeska policja. Łukasz Chruściel, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego poinformował, że do Kołobrzegu przyjechało mniej ludzi niż w poprzednich latach. Jego zdaniem, były to osoby mało zamożne. Widać to było bo spadku uczestników okolicznych dyskotek, a także ogólnie mniejszej liczbie imprez. Policja odnotowała jedynie zwiększoną liczbę bójek. Niestety, doszło również do brutalnego morderstwa przy ul. Kupieckiej. Ten temat wywołał sporo dyskusji. Łukasz Chruściel odmówił szerszych informacji w tej sprawie, gdyż leży ona w wyłącznej dyspozycji prokuratury. Radny Jacek Woźniak domagał się, aby miasto coś wreszcie z tym terenem przy bagniskach zrobiło, żeby tam było bezpieczniej. W tym roku jednak niewiele się tam zmieni. Powód - brak pieniędzy.

Pozytywną informacją jest również i ta, że w tym sezonie na kołobrzeskiej plaży nie odnotowano ani jednego utonięcia.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama