Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Duze zainteresowanie wyboramiTłok w komisjach wyborczych. Ludzie głosują i to tłumnie. Najwięcej problemów mają turyści i kuracjusze, którzy nie mogą głosować bez specjalnego zaświadczenia.


Frekwencja na godzinę 12.00 wyniosła w Kołobrzegu 18,64%. O wiele lepiej wyglądało to o godzinie 17.00. W mieście zagłosowało 42,63% i był to wynik lepszy od ogólnopolskiego (38,97%). Zainteresowanie wyborami jest duże. Jak mówią członkowie komisji, nie bez znaczenia jest pogoda, która zwiększyła frekwencję. W naszym mieście głosuje również sporo osób z innych terenów. Od rana dostajemy telefony od wczasowiczów i turystów, którzy pytają o to, czy mogą zagłosować z dowodem osobistym albo z kartą meldunkową z sanatorium. Głosować można tam, gdzie jest się wpisanym do listy wyborców, chyba, że ktoś wziął zaświadczenie z urzędu gminy, niezbędne do dopisania do listy wyborców w innej gminie.

W większości lokali wyborczych byli mężowie zaufania. Co ciekawe, można było zaobserwować osoby, które przychodziły głosować z własnymi długopisami.

Duze zainteresowanie wyborami

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama