Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W niedzielę na Parsęcie odbyły się zawody spinningowe. Złowiono tylko 2 ryby, ale za to jakie! Ponadto, wędkarze przyłączyli się do akcji sprzątania świata.


Zawody, w których uczestniczyło 35 spinningistów z Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu, rozpoczęły się w niedzielny poranek na parkingu między Pustarami i Ząbrowem. Wielu do końca nie mogło się zdecydować na ostateczny wybór miejsca. Z informacji napływających z internetu wynikało, że najlepsze wyniki osiągają wędkarze łowiący w górze rzeki. Jednak sobotni sztorm i cofka na odcinku przyujściowym sugerowała raczej pozostanie w okolicy Ząbrowa lub wybór miejscówek położonych w dole rzeki. Ostatecznie, zawodnicy rozjechali się na cały dopuszczony odcinek Parsęty, czyli od łąk daszewskich do przedmieść Kołobrzegu. Około 13.15 wszystko było jasne. Złowiono tylko dwie ryby! 3,5 kilogramowego samca troci pokonał kolega Zygmunt Przychoćko, który potwierdził tegoroczny prymat wśród kołobrzeskich zawodników, natomiast mniejszą z ryb 1,5 kg samca złowił kolega Krzysztof Zdyb. Obaj wędkarze otrzymali dyplomy, puchary i talony na zakup sprzętu wędkarskiego.

Większość zawodników przyłączyła się do akcji sprzątania brzegów Parsęty, przeprowadzonej w ramach tegorocznego akcji „Sprzątania Świata - Polska 2010”, przebiegającej pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Zebrano łącznie kilka 120 litrowych worków, które prawie w całości wypełnione były opakowaniami po napojach. Na zakończenie, uczestniczący w zawodach Prezes ZO PZW w Koszalinie kolega Janusz Nyk wylosował kupon, którego właściciel w nagrodę za ekologiczną postawę popłynie na wyprawę dorszową. Bilet na morski rejs wędkarski ufundował Andrzej Walaszczyk, armator m/y Kamel. Trafił w ręce kolegi Jana Bonczkowskiego.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Wiesiek Skólmowski

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama