Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Powiatowe dożynki odbyły się w tym roku w Rymaniu. Obok dzielenia się chlebem, był konkurs na wieńce dożynkowe, ale także występy zespołów ludowych.


Dożynki to święto podsumowujące plony i symbolizujące zakończenie żniw. Tradycyjnie, jest to uroczystość przypadająca w okolicy pierwszego dnia jesieni. Gospodarz święta plonów - gmina Rymań, przygotowała wiele atrakcji dla gości z całego powiatu kołobrzeskiego. Gminy pokazały wszystko to, co mają najlepsze, były konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz wypiek z tegorocznego ziarna. Wybrano starostę i starościnę tegorocznych dożynek: Lecha Banego i Krystynę Hładuń.

Fot. Urząd Gminy Rymań

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama