Few Clouds

21°C

Kołobrzeg

27 czerwca 2022    |    Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
27 czerwca 2022    
    Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Szymański dyrektorem szpitalaPo świętach, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, powoła - wszystko na to wskazuje, Tomasza Szymańskiego, na dyrektora Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.


Konkurs odbył się na początku tygodnia. Komisja konkursowa obradowała w Szczecinie. Stanęło przed nią osiem osób, w tym jeden z pracowników szpitala, a także były dyrektor - Janusz Olszewski, oraz był dyrektor i prezes szpitala w Białogardzie - Przemysław Dawid. Komisja konkursowa przedłożyła Zarządowi Województwa kandydaturę Tomasza Szymańskiego, 31-letniego zastępcy dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Wyniki konkursu zarząd ma zatwierdzić po świętach.

Wybór jednak już budzi kontrowersje. - Nie jestem pewien, czy tak młody człowiek jest zdolny zarządzać największym zakładem pracy w naszym powiecie. To jedno, a drugie, że on takim czy podobnym szpitalem nie zarządzał. W ogóle nie ma żadnych informacji na temat tego pana. Dla mnie to jakieś nieporozumienie i chcę wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie takimi działaniami. I po trzecie, szpital miał być w dobrej kondycji finansowej, a kilka dni temu dostałem informację, że na koniec października placówka miała ponad 3 miliony złotych strat! To o czym my mówimy! Co tam się dzieje? - pyta Henry Carewicz, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego.

- Szpital ma stratę, ale też nadlimity w wysokości ponad 4 milionów złotych. Jeśli NFZ za nie zapłaci, a tak robił do tej pory, to nie będzie problemu. A co do kandydata wybranego przez komisję, to młody wiek menadżera nie przekreśla jego doświadczenia i umiejętności. Wicewojewoda zachodniopomorski mianowany przez rząd PiS ma 31 lat. Jak widać, uprzedzenie do wieku nie jest właściwe. Chcę podkreślić, że jestem kołobrzeżanką i chcę, żeby w szpitalu był spokój i aby ta jednostka dobrze służyła mieszkańcom naszego miasta, regionu, a także turystom. Niepokój w temacie wybory dyrektora jest stanowczo na wyrost - mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama