Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Pożar w lokalu przy ul. Łopuskiego był prawdziwym wyzwaniem dla strażaków. Musieli wyciąć antywłamaniowe drzwi. Nie było łatwo.


Wszystko zaczęło się od tego, że po godzinie 23 patrol "Lex Crimen" został wezwany na lokalu mieszkalnego, w którym czujka sugerowała włamanie. Okazało się, że okna są zabezpieczone żaluzjami, a antywłamaniowe drzwi były nienaruszone. Problem był jednak inny. Mieszkańcy skarżyli się na wydobywający się skądś dym, który było również czuć na zewnątrz budynku.

Na miejsce zostali wezwani strażacy. Stwierdzili, że lokal w środku płonie i wymaga natychmiastowego ugaszenia. Próby kontaktu z właścicielką nie przyniosły rezultatu. Nie odbierała telefonu. Nie można również było skontaktować się z administratorem budynku. Na miejsce przybyła policja. Zapadła decyzja o usunięciu drzwi. W tym wypadku było jednak łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Antywłamaniowe drzwi zdały test. Ich usuwanie zajęło kilkanaście minut. Najpierw je wyważono hydraulicznie, potem przecięto zawiasy, następnie próbowano podważyć, aby na koniec wyciąć zamki.

Po wyjęciu drzwi z futryny na klatkę buchnęły kłęby dymu. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Płonął stołek i gazety przy wejściu do lokalu, który okazał się solarium. Ogień został ugaszony, a lokal i klatka schodowe przewietrzone. Na koniec, już po północy, zjawiła się właścicielka, której przekazano solarium. Na szczęście, straty są niewielkie, nie licząc wyciętych drzwi, spalonego stołka i stosu gazet i zalanego przedsionka. Nienaruszone zostało natomiast wyposażenie zakładu.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama