Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Prezes Zieleni Miejskiej Józef Jakubasik wypowiedział spółce AgroElektroGaz słynny aneks nr 2. Podobno spółka się na to zgodziła. Tylko dlaczego?


O sprawie problemów z aneksem nr 2 pisaliśmy jako pierwsi (przeczytaj). Chodziło o aneks do umowy pomiędzy Zielenią Miejską a spółką AgroElektroGaz z Warszawy, który podpisał prezes Józef Jakubasik. Prezydent Janusz Gromek zarzucił mu działanie na szkodę miasta i nakazał anulowanie tego aneksu pod groźbą odwołania. Prezes nie chciał komentować sprawy. Co ciekawe, w obronie prezesa stanął radny Andrzej Mielnik, który na posiedzeniu jednej z komisji powiedział wprost, że podpisanie aneksu nr 2 to nie była inicjatywa prezesa. Tematu nie podjął żaden z radnych. Tymczasem prezes zasłaniał się działaniem w interesie spółki. Co więcej, zastrzeżeń do jego działania nie miała Rada Nadzorcza, która tą sprawą również się zajmowała.

Ultimatum postawione przez prezydenta Gromka minęło w poniedziałek. Dziś jest wtorek, a Józef Jakubasik dalej jest prezesem. Dlaczego? Sam odpowiada na to pytanie. - Spełniłem żądanie prezydenta i wypowiedziałem aneks nr 2 do umowy z 2008 roku ze spółka AgroElektroGaz. Takie było oczekiwanie i ja się z niego wywiązałem - dodaje prezes. Na potwierdzenie swoich słów pokazuje dokument ze zwrotnym podpisem i pieczęcią spółki AgroElektroGaz ze zgodą na powyższe.

We wtorek sprawę rozwiązania aneksu nr 2 i wielkiego sukcesu mieszkańców Radzikowa nagłośniło Radio Kołobrzeg. W uspokajającym tonie wypowiadał się prezydent Janusz Gromek, który deklarował chęć walki ze smrodem. Także starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski zapewniał, że we wrześniu nie zostanie wydane żadne pozwolenie na budowę spółce AgroElektroGaz. Można więc odnieść wrażenie, że oto wreszcie krok milowy w walce ze smrodem został dokonany. W całej bajce brakuje jednak jednego: co z tego wszystkiego ma spółka AgroElektroGaz? Przecież firma była zainteresowana budową biogazowni, prowadzi postępowania administracyjne w związku z tym, a więc również ponosi koszty, na reprezentację, projekty i przygotowanie inwestycji, o czynszu za dzierżawę na rzecz Zieleni Miejskiej nie wspominając.

My, w przeciwieństwie do Radia Kołobrzeg, skontaktowaliśmy się telefonicznie ze spółką AgroElektroGaz. Chcieliśmy rozmawiać z Pawłem Szwarcem, prezesem zarządu tej spółki, ale nie było nam to dane. Nasz rozmówca nawet się nie przedstawił. Zapytał tylko, co ma być przedmiotem rozmowy. Gdy padła odpowiedź, że aneks nr 2 do umowy z Zielenią Miejską, padła krótka odpowiedź, żeby pytania przekazać ustnie lub pisemnie, odpowiedź dostaniemy później.

A pytań w sprawie nie brakuje. Oto kilka z nich, które przesłaliśmy również do Warszawy:
1. Kto podpisał zgodę na dokumencie Zieleni Miejskiej na rozwiązanie aneksu nr 2, gdyż podpis jest nieczytelny, a zamiast pieczątki imiennej zastosowano pieczątkę nagłówkową spółki?
2. Dlaczego spółka wycofuje się z aneksu nr 2, skoro wcześniej o jego podpisanie usilnie zabiegała?
3. Czy jeśli w interesie spółki, jako osoby prawnej, leży prowadzenie działalności pod Kołobrzegiem, to czy jeśli w wyniku anulowania aneksu poniesie ona straty, kto i jak je wyrówna i czy nie będzie to działanie na szkodę tejże spółki?
4. Czy spółka zamierza dochodzić roszczeń finansowych z tytułu wypowiedzenia aneksu nr 2 przez Zieleń Miejską od samej spółki lub jej właściciela?
5. Czy jeśli spółka rezygnuje z aneksu nr 2, to wycofa z biegu administracyjnego wszystkie postępowania w sprawie planowanej budowy biogazowni w Korzyścienku?
6. Kiedy upływa termin skutecznego dostarczenia niezbędnych dokumentów na poczet kontynuowania działalności na działce w Korzyścienku bez stosowania zapisów aneksu nr 2?

Wydaje się nieco podejrzany fakt tak łatwego wycofania aneksu nr 2. Skoro od początku roku spółka AgroElektroGaz stanęła do biegu o wykonanie dużej, ale ekonomicznie opłacalnej inwestycji, to czy logiczne jest, że tylko dlatego, że urzędujący prezydent grozi palcem prezesowi Zieleni Miejskiej, to wycofuje się ona nagle z całej sprawy? Jeszcze niedawno aneks nr 2 był zaskoczeniem dla prezydenta niczym królik wyciągnięty z kapelusza przez magika. Sam prezydent nie wierzył w anulowanie tego dokumentu. A oto czary mary i aneksu nie ma. Ciekawe. Do tematu powrócimy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama