Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Regionalne Centrum Kultury na swoje otwarcie i uroczyste nadanie imienia Zbigniewa Herberta, planowało budowę obelisku. Skończy się na pamiątkowej tablicy.


Ukończenie budowy całego kompleksu Regionalnego Centrum Kultury to nie lada wydarzenie. Już w rozmowach kuluarowych pojawiają się pytania, kto przypisze sobie wszystkie zasługi za zrealizowanie tej inwestycji. Złośliwi przypominają, że podczas otwierania I etapu RCK, największe zasługi dla powstania tej inwestycji miał Janusz Gromek i Urszula Dżega-Matuszczak.

Tymczasem kierownictwo RCK chciało odsłonić z okazji nadania RCK imienia księcia poetów - Zbigniewa Herberta, pamiątkowy obelisk. Niestety, z naszych informacji wynika, że od tego pomysłu odstąpiono. Oficjalnie - zabrakło na ten cel pieniędzy. Nieoficjalnie, obelisk zbyt bardzo kojarzył się z pomnikiem XX-lecia PRL w Koszalinie typu "Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy". Otwarcie RCK nastąpi 16 października. Z tej okazji zostanie odsłonięta jedynie pamiątkowa tablica. Próbowaliśmy w tej sprawie skontaktować się z dyrektorem RCK, ale tradycyjnie był zajęty.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama