Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nasi Czytelnicy poinformowali nas o petycji złożonej do prezydenta miasta w sprawie zniesienia zakazu wprowadzania psów na kołobrzeską plażę.


W imieniu właścicieli psów, zarówno mieszkańców Kołobrzegu jak i osób odwiedzających nasze miasto, wnosimy apel o wydzielenie, wzorem innych nadmorskich miejscowości, fragmentu plaży zwolnionej z zakazu przebywania tam zwierząt w sezonie letnim, oraz możliwość przebywania psów na całej plaży niestrzeżonej poza sezonem.

Kołobrzeg jest miastem, które odwiedza wiele turystów, a byłoby ich więcej gdyby mogli wypoczywać razem ze swoimi psami. Wiele miast w Polsce i Europie udostępnia swoje plaże zwierzętom, stając się tym samym ulubionymi miejscami wypoczynku właścicieli psów, którzy nie chcą, lub nie mogą rozstawać się na wakacje ze swoimi pupilami. Dlaczego więc Kołobrzeg nie miałby się stać takim miejscem? Jesteśmy Europejczykami, coraz większą wagę przykłada się do uświadamiania społeczeństwu praw zwierząt, piętnowane są przypadki okrucieństwa i znęcania się nad nimi. W minione wakacje, w Mielnie umarł pozostawiony w aucie pies, gdyż właściciel nie mógł zabrać go ze sobą na plażę. Gdyby przepisy na to pozwalały, nie doszłoby do takiego wypadku. Na forach internetowych oraz w prasie poświęconej psom, Kołobrzeg ma opinię miejsca nieprzyjaznego zwierzętom, w przeciwieństwie do np. Jastarni, Łukęcina, Międzyzdrojów, czy uzdrowiska Świnoujście, gdzie władze gmin udostępniły odcinki plaż zwierzętom. Po sezonie letnim na plażach podlegających administracji Urzędu Morskiego w Szczecinie nie ma zakazu wstępu z psami. Zdaniem lokalnych władz pomysł ten sprawdził się, a Kołobrzeg ma okazję dołączyć do czołówki również w tej dziedzinie.

Apelujemy o wydzielenie 500 metrów zachodniej, niestrzeżonej plaży w okolicy ostatniego zejścia za Zespołem Szkół Morskich, która będzie dostępna dla psów w sezonie letnim (15 VI do 1 IX), oraz zezwolenie na przebywanie na plaży niestrzeżonej po sezonie.

Proponujemy:
- oznakować odpowiednio i w sposób dobrze widoczny granice plaży
- ustawić pojemniki na nieczystości pozostawiane przez psy
- bezwzględnie egzekwować od właścicieli spoczywający na nich obowiązek sprzątania
po swoim psie
- w widocznych miejscach umieścić informacje wraz z regulaminem korzystania z plaży,
że jest to plaża z możliwością przebywania na niej zwierząt

Liczymy na przychylność władz miasta Kołobrzegu i wierzymy, że pozytywna decyzja w tej sprawie podniesie prestiż i atrakcyjność naszego miasta, a kołobrzeska plaża stanie się dostępna dla wszystkich.

Magda Maurice
Marek Mleczko
Michał Kozłowski

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama