Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radny Henryk Carewicz skarży się, że firma budująca drugi etap obwodnicy wycięła na jego działce dorodny klon. Urzędnicy twierdzą, że to pas drogowy.


Henryk Carewicz o wycince pod swoim zakładem mechaniki pojazdowej a także domem dowiedział się po fakcie. - Jak przyjechałem, to drzewa już nie było - mówi. - Zapytałem się tych ludzi, dlaczego wycięli drzewo z mojego prywatnego terenu, to byli bardzo zdziwieni. Stwierdzili, że tak mają w planach. Nie dyskutowali tylko cięli. Poinformowałem w tej sprawie Urząd Miasta, bo to coś jest nie tak.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Michałem Kujaczyńskim, rzecznikiem prasowym prezydenta miasta. Ten stwierdził, że teren był mierzony przez geodetów, a działka, na której rósł klon, to pas drogowy. W związku z zastrzeżeniami mieszkańca miasta, dziś geodeci jeszcze raz zmierzą teren.

Henryk Carewicz twierdzi, że jego działka jest duża, a budynek zakładu cofnięty, ze względu na parking, dla klientów, który zbudował sobie przed firmą. Pokazuje, że w tej linii zrobili tak wszyscy. Akurat jego sąsiad postawił sobie betonowy prefabrykowany płot. Carewicz pyta więc, czy to też w pasie drogowym i ten płot zostanie zburzony? A poza tym pojawia się inna ciekawa kwestia: komu przeszkadzało drzewo, stojące za płotem, przez który obwodnica przecież biec nie będzie. - No chyba że ta droga ma biec przez mój dom i o tym też nikt mi nie powiedział - zastanawia się Henryk Carewicz.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama