Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dziś Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie z powództwa Gminy Miejskiej przeciwko Iwonie Różyckiej w sporze o "Adabar". Miasto znów przegrało.


Sąd nie miał wątpliwości, że powództwo miasta jest bezzasadne i je oddalił. W ustnym uzasadnieniu można było usłyszeć, że oddanie dachu, przykrywającego część dzierżawionego lokalu, do którego jedyne wejście prowadzi przez wydzierżawione wejście, jest niemożliwe. Zdaniem sądu, strony ustaliły sposób dzierżawy i wysokość czynszu dzierżawnego. Sąd nie przyjął argumentu strony powodowej, że dach został bezprawnie zajęty i przerobiony na taras. Przeczy temu zebrany w toku sprawy materiał dowodowy. Wynika z niego, że właściciel kawiarni "Adabar", a był nim najpierw MOK, potem RCK, a obecnie Urząd Miasta Kołobrzeg, doskonale wiedział o przebudowie dachu, wykonanym projekcie, ponoszonych kosztach a następnie funkcji, jaka zostanie temu nadana. Wszystko rozbiło się jednak o opłatę, której zażądał ostatni właściciel - miasto. Tyle, że takie opłaty nikt nie uzgodnił na etapie umowy. A skoro tak, sąd uznał jak na wstępie.

To kolejna klęska Urzędu Miasta. Prezydent Janusz Gromek jednak nie odpuszcza i dalej procesuje się z dzierżawcą, narażając miejską kasę na wielotysięczne wydatki na koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego. Na razie są to dla miasta pieniądze stracone, bo żadnego efektu nie przynoszą. Czekamy na odpowiedź rzecznika, czy miasto odwoła się od dzisiejszego wyroku, który jest nieprawomocny.

Od redakcji:
Pomimo przekazania pytań w sprawie przegrania kolejnego procesu w sprawie "Adabaru" przez miasto, nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi od rzecznika prasowego prezydenta Janusza Gromka.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama