Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Klienci poczty na osiedlu Ogrody, a także osoby korzystające z supermarketu przy ul. Bema, krytykują zainstalowanie bramy elektrycznej na pilota.


O kontrowersjach z bramą blokującą wjazd na osiedle przy ul. Bema 5 pisała ostatnio "Gazeta Kołobrzeska". My także otrzymaliśmy w tej sprawie kilkanaście telefonów i e-maili. Generalnie, na bramę skarżą się klienci poczty i sklepów, a nie mieszkańcy. Oto fragment jednego z e-maili: "To co się dzieje po zamontowaniu bramy wjazdowej na parking budynku jest skandalem. Brak dojazdu do poczty przez osoby na przykład chcące wysłać paczkę (zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne), ciągłe awantury i używanie klaksonów przez dostawców towarów do sklepu mieszczącego się w budynku jak i wspomnianych dostawców (różnych zresztą) i w końcu omijanie zamontowanej bramy poprzez rozjeżdżanie trawników".

- Brama została zainstalowana ze względu na niezadowolenie właścicieli lokali z powodu braku miejsc parkingowych, zajmowanych przez klientów lokali mieszczących się na parterze nieruchomości - mówi Robert Cieciora, prezes KTBS. - Uchwała w tej sprawie została podjęta przez większość właścicieli. To nie jedyna nieruchomość, na której w ten właśnie sposób rozwiązano problem z parkowaniem na parkingach stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych.

Jak dodaje prezes, deficyt miejsc parkingowych jest widoczny na większości kołobrzeskich wspólnot mieszkaniowych i zamykanie ich przed nieproszonymi kierowcami jest na porządku dziennym. Nie wszyscy właściciele lokalu zgodzili się z postanowieniami uchwały wspólnoty i oddali sprawę do sądu. Liczą na to, że sąd weźmie pod uwagę fakt, że brama utrudnia życie mieszkańcom i klientom sklepów oraz poczty, zmniejsza ich obroty finansowe, a więc działa na ich niekorzyść.

KOMENTARZ

Gdyby Policja i Straż Miejska właściwie reagowały na sygnały mieszkańców na byle jak, niezgodnie z prawem i stwarzające zagrożenie nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, wreszcie auta stawiane na miejscach do tego nie przeznaczonych, wspólnoty nie miałyby problemu. Ale tak nie jest. Kierowcy parkują jak chcą i gdzie chcą, bo wiedzą, że nic im za to nie grozi. Wpadka z mandatem czy czyjąkolwiek interwencją to wyjątkowy pech, a nie reguła. A przecież mieszkańcy płacą podatek od części nieruchomości wspólnej, która przynależny do ich lokalu, płacą za jej naprawę i utrzymanie w czystości - zimą za jej odśnieżanie. Takich kosztów nie ponoszą klienci poczty czy supermarketu. Dodatkowych kosztów za możliwość parkowania klientów nie ponosi poczta czy supermarket. Pretensje ich właścicieli są więc bezzasadne. A ustawa o własności lokali reguluje te kwestie jednoznacznie: o przeznaczeniu części nieruchomości wspólnej decyduje większość właścicieli poprzez podjęcie uchwały. Właściciele zdecydowali.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama