Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W czwartek, ksiądz Jerzy Chęciński, nowy proboszcz Parafii Mariackiej, odprawił pierwszą mszę w bazylice. Jest 3 proboszczem w historii parafii od 1980 r.


O godzinie 17:00 ksiądz Jerzy Chęciński przywitał się z parafianami największego kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. To w ich intencji odprawił swoją pierwszą mszę. Oficjalne powitanie nowego proboszcza nastąpi w najbliższą niedzielę.

Ksiądz Jerzy Chęciński urodził się 9 maja 1961 roku w Słupsku. Kanonik gremialny kapituły kolegiackiej w Pile. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 1986 roku z rąk biskupa Tadeusza Werno w Słupsku w Parafii  św. Maksymiliana Kolbego. W latach 1987-1992 odbył studia patrystyczne na Uniwersytecie Laterańskim i filologiczne na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. W 1997 roku obronił doktorat na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu pt. “Interpretacja śmierci jako powrotu do Boga w dziełach św. Cypriana i św. Ambrożego”. Wykładał w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Był rektorem Wyższego Instytutu Wiedzy Religijnej w Koszalinie, ale także kapelanem biskupa Tadeusza Werno. W latach 1995-2002 dyrektor Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Następnie proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Mielnie, a od lipca 2008 roku proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku. Od 14 października 2010 roku proboszcza Parafii Mariackiej w Kołobrzegu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama