Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Bazylie Mariackiej odbyła się uroczystość w 3 rocznicę śmierci kardynała elekta Ignacego Jeża. Z tej okazji oddano do użytku kryptę po zakończeniu remontu.


Uroczystą mszę celebrował biskup sufragan Paweł Cieślik, w towarzystwie biskupa Krzysztofa Zadarko i biskupa seniora Tadeusza Werno, kleru diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz kleryków Seminarium Duchownego. O swoim kardynale nie zapomnieli wierni z Kalisza Pomorskiego, którzy przybyli z transparentem w ramach starań o miano Sługi Bożego dla biskupa Jeża. Byli również wraz ze sztandarem uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Brzeźnie, który od 15 maja 2009 roku nosi imię zmarłego biskupa.

Po odprawionym nabożeństwie, kapłani wraz z wiernymi udali się do krypty, w której spoczywa kardynał Ignacy Jeż, gdzie modlono się za jego duszę. Krypta właśnie dziś została oddana do użytku po zakończonym remoncie. Wyremontowano wszystkie pomieszczenia, zarówno pod bazyliką, jak i poza jej murami. Wykonano izolację, wentylację oraz nową instalację elektryczną.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama