Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dziś obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, połączony z zakończeniem Szkoły Zdrowia Psychicznego. Temat nr 1 to choroby somatyczne i psychiczne.


Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada na 10 października, ale w Kołobrzegu jest on połączony z zakończeniem projektu pod nazwą "Szkoła Zdrowia Psychicznego". Dziś w sali konferencyjnej kompleksu "Milenium" odbyło się uroczyste podsumowanie szkoły wraz ze zwróceniem szczególnej uwagi na dbałość od zdrowie psychiczne.

- Szkoła Zdrowia Psychicznego, to projekt realizowany wspólnie przez kadrę Oddziału Psychiatrycznego i Dziennego Oddziału Psychiatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, we współpracy finansowej z samorządem - mówi Ewa Giza, ordynator Oddziału Psychiatrycznego i prezes stowarzyszenia "Feniks". - Jej celem jest zwiększenie wiedzy na temat chorób psychicznych i ich powstawania wśród mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, poprawa jakości życia osób chorych psychicznie a także zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu i marginalizacji. W obecnym zdigitalizowanym świecie wydaje nam się, że nie ma żadnych granic, że my też jesteśmy niezniszczalni. A tymczasem tak wiele zależy od naszej kondycji psychicznej, a wciąż tak niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Stąd temat tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego: choroby somatyczne i psychiczne oraz potrzeba wieloprofilowej opieki nad pacjentami. Jest to bardzo ważne dla nas wszystkich, z czego zdajemy sobie sprawę dopiero wtedy, gdy kontaktujemy się z psychologiem lub lekarzem psychiatrą.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama