Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Szpital Regionalny w Kołobrzegu zajął 5 miejsce w rankingu dziennika "Rzeczpospolita". To spadek o 3 miejsca w stosunku do 2009 roku, ale nadal wysoko.


Kołobrzeski szpital jest nadal w ogólnopolskiej czołówce. To także najlepszy szpital w województwie zachodniopomorskim. W rankingu ogólnopolskim "Rzeczpospolitej" szpitali publicznych wielospecjalistycznych i onkologicznych, przed Kołobrzeg są następującej placówki: ZOZ MSWiA z Warmińsko- Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Bielsku Białej. 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy. Dopiero na 8 miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Zespół ZOZ w Gryficach.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" (nam z dyrektorem nie udało się porozmawiać), Janusz Olszewski chwali się zniwelowaniem ogromnego zadłużenia, a obecnie wielkimi remontami oddziałów. Pediatria i OIOM mają zostać oddane już w grudniu. Dyrektor chwali się równiez poprawą standardów obowiązujących w szpitalu, a także pozyskiwaniem fachowej kadry medycznej i specjalistycznego sprzętu.

Ogólna ocena szpitala w stosunku do ubiegłego roku spadła. Od lidera rankingu znacząco odbiegamy w kategorii dotyczącej zarządzania szpitalem.


 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama