Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W poniedziałek "Teleexpress" hucznie poinformował, że w związku z odbudową brzegu morskiego w Kołobrzegu wzrośnie temperatura wody morskiej...


"To największa inwestycja w historii polskiego Wybrzeża. W Kołobrzegu ruszyło wielkie umacnianie brzegu za prawie 60 milionów złotych. Wymienione zostaną falochrony, wybudowany zostanie wał, który przy okazji ma sprawić, że morze w Kołobrzegu będzie cieplejsze" - tak zapowiadana informację w "Teleexpressie" Beata Chemiolwska-Olech (zobacz).

Temperatura wody może się podnieść nawet o 3 stopnie - sugerują dziennikarze TVP. - W tym momencie to ja uważam, że nie będzie potrzeby jeździć do Turcji czy do Tunezji - komentuje prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Nie wiadomo, czy prezydent długo myślał nad tym, co powiedział. Latem 2008 roku prawie zamówił mszę za to, żeby spadła temperatura wody i zaczął wiać wiatr, bo zakwit sinic odstraszył turystów z Kołobrzegu. Tymczasem ograniczenie ruchów wody i zwiększenie jej temperatury to warunki idealne dla rozkwitu sinic w wakacje. - Przeszkadza im każde zamieszanie, niepokój, falowanie, wiaterek, nawet słaby ruch wody - mówi dr Józef Wiktor z Zakładu Ekologii Morza w Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. - Brak falowania, upały, to idealne warunki do rozwoju sinic - dodaje naukowiec. - Pytanie jednak, na ile ten wzrost temperatury wody jest faktem, a na ile zwykłym chwytem, żeby w kampanii wyborczej zareklamować tę inwestycję w ogólnopolskim programie informacyjnym?

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama