Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Znowu przed wyborami pojawił się temat przedłużenia umów dzierżawy kupcom, którzy handlują w budkach przy molo i przy ul. Mickiewicza.


Kupcy spotkali się dziś m.in. z przewodniczącą Rady Miasta Urszulą Dżegą-Matuszczak i radnym PO - Wiesławem Parusem. - Kupcy przyszli porozmawiać w sprawie ich miejsc pracy - mówi Parus. - Zbliża się koniec ich umów, a nie wiedzą, czy zostaną podpisane nowe, są pewne komplikacje, są trochę w niedoczasie. Przyszli, bo niestety ich sprawa w najbliższym porządku obrad sesji Rady Miasta nie znajduje się.

Kupcy w miarę kulturalnie, aczkolwiek stanowczo, domagali się, aby ktoś już teraz powiedział im, co dalej z nimi będzie. - Handlujemy w tym miejscu już tyle lat - mówi jeden z kupców. - A teraz znowu w naszej sprawie się odwleka i nikt nie może podjąć decyzji. Zainwestowaliśmy w nasze miejsca pracy ogromne pieniądze. Na bulwarze kwitnie nielegalny handel. Nie róbcie nam prezentu na święta w taki sposób, żeby trzymać nas w niepewności.

Radni obiecali zorganizować wspólne spotkanie z prezydentem i starostą w tej sprawie. Problem bowiem jest nieco złożony. W maju przyszłego roku wygasa porozumienie pomiędzy miastem z Urzędem Morskim w Słupsku, bez którego miejsca handlowe w tym miejscu nie będą leżały w dyspozycji Urzędu Miasta. Sytuacja jest nadal wyjaśniana. - Prezydent wolałby dyskusję merytoryczną w tej sprawie i taka się odbędzie - mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta. - Tu niestety trzeba trochę zaczekać na stanowisko starosty kołobrzeskiego, ale ostatecznie decyzję i tak podejmuje Rada Miasta.

Sprawę komplikuje również fakt, że w związku z kończącymi się umowami nie brakuje głosów w Kołobrzegu, aby te miejsca przy molo i ul. Mickiewicza wydzierżawić w publicznym przetargu nieograniczonym, co pozwoli miastu uzyskać większe przychody. Mało tego, za chwilę są wybory do Rady Miasta. Niektórzy są przeciwni, aby nową Radę stawiać przed faktem dokonanym.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama