Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy problem ustawy pietruszkowej zniknie? Wszystko wskazuje, że tak. Ale stanie się to nie dzięki Januszowi Gromkowi a Jackowi Woźniakowi.


Janusz Gromek regularnie zapewniał, że handel na Bulwarze Szymańskiego zniknie, gdy tylko dzięki inicjatywie PO uda się uchwalić w sejmie nowelizację kodeksu wykroczeń. Nie udało się to do tej pory, bowiem większość parlamentarna była przeciwko karaniu staruszek handlujących pietruszką na ulicy. Sprawa utknęła na długie miesiące. Teraz ma się to zmienić, ale dzięki inicjatywie radnego Jacka Woźniaka.

- W grę wchodzi projekt nowelizacji ustawy, konkretnie artykuł 60 Kodeksu wykroczeń - mówi Woźniak. - Tam jest dopisywany artykuł 60 ze znaczkiem 3, który dotyczy właśnie karania za prowadzenie handlu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Koledzy z Platformy popełnili błąd, ponieważ do jednego worka wrzucili zarówno tych, którzy handlują artykułami przemysłowymi, jak i tych, którzy sprzedają typową pietruszkę, grzyby, jagody czy kwiaty. Kompromis przygotowany przez nas w klubie parlamentarnym SLD, głównie z prowadzącym te sprawy z naszej strony posłem Stanisławem Rydzoniem, ale również posłem Romualdem Aichlerem, a także później w porozumieniu z Eugeniuszem Kłopotkiem z PSL, zmierza do tego, że trochę ten artykuł będzie przeredagowany i będzie polegało to na wykreśleniu paragrafu 2 całkowicie, co spowoduje, że spod rygorów tej ustawy wypadną właśnie ci drobni handlarze płodami działkowymi. Ustawa ta obejmie wszystkich tych, którzy handlują towarem dostępnym na Bulwarze Szymańskiego. W konsekwencji będą karani grzywnami, a jeżeli będą działali w tak zwanych warunkach recydywy będzie można im zarekwirować towar, a sąd będzie mógł orzec o jego przepadku.

Jak dodaje Woźniak, to dzięki Grzegorzowi Napieralskiemu możliwe było spotkanie Mirosława Kędziorskiego, komendanta Straży Miejskiej z przedstawicielami klubu SLD. - Udało mi się przekonać do wysłuchania naszego komendanta i de facto w trójkę wymyśliliśmy propozycję poprawki do propozycji PO, która satysfakcjonuje klub SLD, zadowala klub PSL, a jeśli poprze to PO, to jesteśmy na prostej i szybkiej drodze do rozwiązania problemu między innymi na Bulwarze Szymańskiego - dodaje Woźniak.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama