Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Urzędzie Miasta podpisana została umowa na projekt "Gmina na Fali", który ma poprawić funkcjonowanie magistratu i jego jednostek na drodze elektronicznej.


Założeniem planowanego przedsięwzięcia jest umożliwienie właściwego zarządzania finansami Miasta oraz oświatą, prowadzenie sprawnej i profesjonalnej obsługi obywatela, sprawna organizacja pracy poszczególnych jednostek oraz zapewnienie pracownikom maksymalnej możliwej pomocy w wykonywaniu bieżących obowiązków. Projekt wpisuje się w działania podejmowane przez władze samorządowe Kołobrzegu, których celem jest przede wszystkim rozwój systemów informatycznych i e-usług.

Powstanie Zintegrowany System Zarządzania Oświatą, Zintegrowany System Finansowo–Księgowy, Zintegrowany System Elektronicznego Obiegu Dokumentów. Planowane jest także uruchomienie elektronicznego systemu wymiany informacji miedzy radnymi Rady Miasta a mieszkańcami oraz zakup i instalacja niezbędnego sprzętu w placówkach oświatowych. Zakupione zostanie ponad 200 komputerów.

Obecnie wyborcy w Kołobrzegu mogą kontaktować się z radnymi Rady Miasta podczas wyznaczonych dyżurów, które pełnione są zwykle raz w miesiącu i trwają nie więcej niż trzy godziny. Tak ograniczony dostęp do organu uchwałodawczego zdecydowanie pogarsza możliwość brania udziału społeczeństwa w działalności społecznej miasta i wpływania na jego decyzje w sprawach ważnych dla miasta i jego obywateli. Wyposażenie radnych w komputery wraz z odpowiednim oprogramowaniem ma sprawić, że będą oni dostępni dla swoich wyborców 24 godziny na dobę przy wykorzystanie Internetu, co bezpośrednio wpłynie na realizację idei eGovernment - administracji przyjaznej obywatelowi, dostępnej w każdym miejscu i o każdym czasie za pośrednictwem Internetu.

Fot. Wydział Rozwoju Miasta
Tekst na podstawie info WRM

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama