Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Urząd Miasta buduje ścieżkę rowerową w kierunku Grzybowa z odgałęzieniem do morza. Okazało się jednak, że nie ma zgody na wycinkę drzew.


Procedury związane z budową ścieżki rowerowej za pieniądze unijne załatwiano tak szybko, że pominięto procedurę związaną z wycinką drzew przy ulicy Wylotowej. Teraz prace stanęły, bo drzew wyciąć nie można. Jest to ponadto teren "Natury 2000", co dodatkowo komplikuje sytuację.

Zapytaliśmy o sprawę rzecznika prezydenta, Michała Kujaczyńskiego. - Faktycznie na drodze ubiegania się o pozwolenie na budowę nie przygotowano wniosku o zgodę na wycinkę drzew. Ale teraz już te sprawy są uregulowane i lada dzień budowa dalej ruszy.

Zapytaliśmy starostę kołobrzeskiego - Tomasza Tamborskiego, czy możliwe jest wydanie pozwolenie na budowę, do którego nie dołączono zgody na wycinkę drzew. - Tu nie ma żadnego problemu. W trakcie tego rodzaju prac zdarza się, że powstają takie problemy. Jest to wynikiem prac w terenie i różnicą pomiędzy projektem a stanem rzeczywistym. Generalnie inwestor wstrzymał prace, zdobył pozwolenie na wycinkę drzew, z tego co wiem, to je otrzymał, i w zakresie pozwolenia na budowę zakończy inwestycję.

Zastanawiające jest, czy gdyby taką inwestycję realizował zwykły Kowalski, to też nie byłoby żadnego problemu? - To nie jest inwestycja Kowalskiego, ale miasta - uzupełnia starosta. - W naszym wspólnym interesie jest, aby ona powstała, a poza tym wszystko jest jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama